Szkoła rodzenia

Głównym założeniem Szkoły Rodzenia jest psychiczne i fizyczne przygotowanie nie tylko kobiety ciężarnej, ale również całej rodziny do przyjęcia maleństwa. Otaczamy fachową opieką i służymy pomocą tak, aby pojawienie się dziecka nie stanowiło problemu, przysparzało jedynie wspaniałych doświadczeń i radości.

Program ćwiczeń dla przyszłych mam, które aktywnie chcą przygotować się do porodu przeznaczony jest dla już aktywnych mam, jak i tych, które dopiero chcą rozpocząć ćwiczenia.

Na tej części spotkania, mamy zapoznają się ze sposobami radzenia sobie z bólem porodowym, podtrzymywaniem sprawności fizycznej w czasie ciąży, uczą się unikać dolegliwości związanych z ciążą m.in.: nietrzymaniem moczu. Kursantki i ich partnerzy trenują prawidłowe oddychanie, które pomaga dotlenić mamę i dziecko, uczą się metod aktywnego porodu w poszczególnych jego fazach.

Mamy testują różne pozycje porodowe, a osoby towarzyszące uczą się, jak można pomóc rodzącej kobiecie. Spotkanie kończy się ćwiczeniami rozluźniającymi mięśnie i odprężającymi, dzięki którym kobieta łatwiej będzie radziła sobie z bólem i stresem w czasie porodu.

A wybiegając w poporodową przyszłość, pokazujemy jak wrócić do sprawności sprzed ciąży.

W naszej szkole rodzenia zajęcia prowadzą wysoko wykwalifikowani lekarze, położne, psycholog, fizjoterapeuci.

Zapraszamy chętnych do kontaktu z położnymi: tel. 71 352 22 60